LEX logo

Vážení přátelé, je to opět zde.

Na MVČR a Policejním prezidiu došlo k jistým personálním přesunům na poli civilních zbraní. Ovšem objevil se opět návrh novely zákona o zbraních , který jako by vypadl z pera již "odejitých" lidí.

Smutným faktem je, že toto je oficiální návrh MVČR, který by měl jít k podpisu Ministru vnitra MUDr. et JUDr. Langerovi.

Návrh obsahuje i některé dobré věci (zjednodušení byrokracie, jednotnou metodiku vydávání povolení, možnost přebíjet náboje nejen pro lov a sport, apod).

Bohužel obsahem návrhu jsou i nesmyslné body týkající se třeba přestupků, definice průbojných střel a další, které jej zcela devalvují.

Sdružení LEX navrhné předloženou novelu zamítnout nebo razantně přepracovat.

Návrh jsme obdrželi 26.10. a termín vyjádření je do 15.11.2007.

Proto vás žádáme, aby jste si návrh novely prostudovali a NEJPOZDĚJI DO 10.11. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. zaslali své věcné připomínky.

Text návrhu novely v příloze doc.

Děkujeme za spolupráci

Za Sdružení LEX Tomáš Trávníček

P.S. O dalších krocích vás budeme samozřejmě informovat.

Přílohy:
SouborPopis#Velikost
Stáhnout tento soubor (normativni-text-a-duvodova-zprava-1.doc)Novela návrh  471 kB

Další články

  • Iniciativa A je neformální sdružení, které si dalo za cíl připomenout pozapomenuté hrdiny druhého odboje. Karel Polata, Jaroslav Čvančara a Vlastislav Janík vyhledávají v historických záznamech...

  • Finsko je druhá nejozbrojenější země Evropy - má kolem 40 zbraní na sto obyvatel. Je to pravděpodobně dáno místní tradicí lovu a také soběstačnosti v obraně – ačkoli se finské ozbrojené síly účastní cvičení...

  • Ve středu se má v Poslanecké sněmovně hlasovat o novelizaci lesního zákona, která má mimo jiné odebrat honebním společenstvům právo připravovat plán mysliveckého hospodaření a přiřkne toto právo...

  • Dostal se k nám dokument: „Národní strategie řešení nelegálního zabíjení a otrav volně žijících živočichů v České republice 2020 – 2030“, z dílny MŽP. Pojďte se s námi podívat, co jsme se dočetli v...

  • Německé ministerstvo zahraničí v roce 2009 odhadlo, že mezi lidmi tam může být až 45 milionů zbraní. V národním registru zbraní, zavedeném v roce 2012, je jich zatím pět a půl milionu.