LEX logo
30. říjen 2023

Spolek LEX už 25 let chrání práva legálních držitelů zbraní v České republice. Proto jsme pro Vás v rámci tohoto výročí přichystali další střeleckou akci. Tentokrát v Hradci Králové ve spolupráci se střelnicí Guncentrum a pobočným spolkem LEX Východní Čechy.

číst dále...
28. září 2023

Vážení přátelé,

letos slaví náš spolek 25 let své existence. Za tu dobu jsme dokázali hodně. Ubránili jsme právo vlastnit, držet a nosit zbraně pro řádného běžného občana jak doma, tak i proti EU, podíleli jsme se na vzniku smysluplné legislativy, ukázali úředníkům v Bruselu, že nejsme kolonie ani sbor kývacích hlav, založili sportovní disciplínu LOS, která se asi nejvíc blíží praktickému použití zbraně ve stresové situaci, pobratřili (a posestřili) s mnoha zahraničními organizacemi podobného zaměření, etablovali se ve světové střelecké asociaci WFSA.

číst dále...
31. srpen 2023

(Aktualizován obsah článku!)

Pro zobrazení musíte být přihlášeni.

staňte se členy LEX se a přečtěte si více...
6. červen 2023

Spolek LEX už 25 let chrání práva legálních držitelů zbraní v České republice. Proto pro Vás LEX ve spolupráci se střelnicí Don Shot a pobočným spolkem LEX Jižní Morava přichystali k tomuto výročí rodinnou střeleckou akci v Brně.

číst dále...
23. květen 2023

Vážení čtenáři, vážení členové,

Dovolujeme si Vás upozornit na zajímavou skutečnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo výběrové řízení na pozici předsedy/předsedkyně Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

číst dále...
31. prosinec 2022

Vážení čtenáři, vážení členové,

blíží se volby prezidenta republiky. Proto jsme pro kandidáty připravili sadu otázek. V dnešním článku si můžete přečíst došlé odpovědi.

číst dále...
29. prosinec 2022

14. září 2022
26. červen 2022

V sobotu 25.06.2022 se po dlouhé covidové pauze konala tradiční akce s podporou Nadace pozemního vojska a Armády ČR známá jako Den pozemního vojska BAHNA 2022.

číst dále...