LEX logo

Vážení členové, příznivci občanského sdružení LEX o.s. a podporovatelé civilního držení zbraní k obraně, sportu, myslivosti, výkonu povolání i ke sběratelství, oznamujeme Vám, že od neděle 3.2.2013 bude spuštěn kanál našeho sdružení na serveru YouTube.

Na tomto kanálu Vám budeme pravidelně přinášet videa týkající se problematiky civilního držení zbraní, sebeobrany se zbraněmi, sportovních střeleckých událostí, závodů LOS (lidové obranné střelby), chodu sdružení a akcí pořádaných LEX o.s.

Bohužel je veřejnost v současné době o problematice civilního držení zbraní informována dost jednostranně. Mainstreamová média se mnohdy předhánějí ve vytváření senzací, které prakticky vždy staví civilní držitele zbraní do špatného světla. Lidé, kteří sami nejsou do této problematiky zainteresovaní, tak často získávají neobjektivní až negativistický pohled na věc.

Sdružení LEX považuje přítomnost vyváženého zpravodajství za klíčovou pro vytvoření podmínek, ve kterých si skutečně každý může vyslechnout argumenty obou stran a sám si utvořit vlastní názor. Z tohoto důvodu publikujeme články, tisková prohlášení a reagujeme na vyložené přehmaty či manipulace ze strany médií. Nyní jsme se rozhodli naše snažení zvýšit ještě o produkci videomateriálů, které dnes tvoří páteř masového zpravodajství. Jak známo, obrazy jsou výmluvnější než tisíce slov, a sdružení LEX se domnívá, že právě tyto pomyslné tisícovky slov navíc jsou významným krokem k překřičení či alespoň dokřičení té, často až příliš hlasité masáže, která se na nás valí z celostátních i lokálních mainstreamových médií.

Bc. Pavel Chabr - člen redakční rady