LEX logo

Krátké zprávy

22. leden 2024

Vážení členové a příznivci,

rádi bychom vás všechny touto cestou požádali o vyslovení podpory níže uvedené petici. Je to právě měsíc a den od lidské tragédie, která nás všechny hluboce zasáhla. S oběťmi i pozůstalými upřímně soucítíme, zároveň však musíme vyslovit důrazný nesouhlas se způsobem, jakým se mnohá média i osobnosti snaží zneužít této tragické události.

 

číst dále...
20. leden 2024

V týdnech po tragickém útoku na FF UK se stále živě diskutují otázky spojené především s podmínkami držení zbraní v České republice. Očekávatelně zaznívají nápady, jak je potřeba tyto podmínky zpřísnit. Oslovili jsme viceprezidenta LEX Jakuba Smetánku a požádali ho o jeho pohled na tuto problematiku.

číst dále...
16. leden 2024

V poslední době se v médiích často skloňují pojmy „útočná puška“, „útočná zbraň“. Jsou to výrazně agresivně znějící nálepky budící hrůzu a jitřící emoce společnosti, již tak dosti napjaté po nedávné tragické události. Jak tento pojem vlastně vznikl? Kde má svůj původ? Jaké má zakotvení v české legislativě či technické normě?

číst dále...
8. leden 2024

Další díl naší nové rubriky je tu, dnes s poměrně často vídanou otázkou.

číst dále...
4. leden 2024
Vážení členové a příznivci,
přinášíme další díl nové rubriky FactCheck.
 

 

číst dále...
30. prosinec 2023

Vážení sledující a příznivci,

 jelikož se v souvislosti s nedávnými událostmi začalo v médiích objevovat mnoho nepravdivých, překroucených, či dokonce lživých informací, rozhodli jsme se zařadit novou rubriku FactCheck, ve které se právě těmto detailům budeme věnovat.

Doufáme, že tak napomůžeme autorům článků pochopit, kde se dopustili chyby plynoucí například z nepochopení dané problematiky.

 Jako první přinášíme detail ze článku Hospodářských Novin "Střelec si na jaře registroval sedm zbraní. Proč to nikoho netrklo?" Jana Kubity.

číst dále...
21. prosinec 2023

Tak jako všechny i nás zasáhla tragická zpráva o útoku zlého a nenávistného pachatele na nevinné občany. V tuto chvíli nelze než vyjádřit upřímnou soustrast všem rodinám a kamarádům obětí. Zároveň žádáme orgány činné v trestním řízení k co nejpreciznějšímu objasnění případu.

číst dále...

Co mě nezabije, to mě posílí.

Fridrich Nietsche

Monitoring médií

  • 31.12.2023 Jiří Přibáň: Bezpečnostní rámy vytvářejí falešnou iluzi klidu, univerzity musejí zůstat otevřené
  • 24.12.2023 Přísnější zákony osamělé střelce neodradí, tvrdí šéf spolku majitelů zbraní
  • 24.12.2023 Regulace problém neřeší, říká šéf sdružení hájící legální držitele zbraní
  • 19.12.2023 Střelnice musí pryč, hluk je nad limit
  • 06.11.2023 Protest proti hluku ze střelnice
Přístupné pouze členům LEX
[službu poskytuje Anopress IT, a.s.]

Střelecký slovník

Dlouhé kombinované palné zbraně se dvěma a více hlavněmi. Hlavně mají různý vývrt.