LEX logo

Zde Vám předkládáme soupis reakcí senátních kandidátů z obvodu č. 2 - Sokolov. Kandidáti jsou řazení podle abecedy.

Námi zaslané otázky:

1) Jaké základní principy by měl podle Vás v moderní, svobodné a demokratické společnosti dodržovat zákon o zbraních?

2) Mělo by podle vás být právo na držení a nošení zbraní být součástí ústavního pořádku? Pokud ano, v jaké podobě?

3) Jak by se podle Vás měla řešit současná situace, kdy je evropská směrnice o nabývání a držení zbraní v rozporu s některými částmi českého zákona o zbraních a střelivu?

4) Měli by podle Vás občané mít větší možnost se dobrovolně angažovat na zajišťování bezpečnosti státu? Pokud ano, jak by podle Vás měla taková možnost vypadat?

5) Vaše případné další názory k tomuto tématu, které chcete sdělit svým voličům – střelecké komunitě: (nepřekročte prosím rozsah jedné standardní normostrany A4)

 

Konkrétní znění emailu/facebookové zprávy, které bylo distribuováno v 95 % případů ve dnech 10. až 13. září:

Předvolební otázky senátním kandidátům 2018

Balatka Miroslav Ing.

Korbel Jiří

Nimrichter Petr

Europoslanci schválili zbraňovou směrnici. Omezí legální držení některých zbraní. Podmínky pro držení zbraní v České republice se zpřísní.

Jako kandidát na senátora za hnutí SPD dlouhodobě odmítám jakékoliv zpřísňování podmínek pro legální držení zbraní, jelikož k tomu není žádný důvod. 

 Sportovní a rekreační střelci, myslivci, ale také bývalí i současní příslušníci bezpečnostních složek a další legální vlastníci zbraní budou mít problémy v důsledku rozhodnutí Evropského parlamentu na návrh Evropské komise. Například repliky historických zbraní, které dosud mohli lidé bez nutnosti zbrojního průkazu a bez registrace mít třeba zavěšené na zdi, budou muset být nově uloženy v trezoru a zaregistrovány na policii a majitelé si k nim budou muset také pořizovat zbrojní průkaz.

V České republice vlastní nyní zbrojní průkaz kolem 300 tisíc lidí, kteří mají zaregistrováno více než 800 tisíc zbraní všech kategorií. Pokud budu zvolen senátorem, nepovolím v boji proti diktátu Evropské unie.  

Pokud bude ohrožena Česká republika, občané se mohou angažovat na zajišťování bezpečnosti státu jen na výzvu hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil.

Oulehlová Renata

Picka Jan Bc.

Pochman Stanislav

Dobrý den, nevím, jak dalece Vás mé odpovědi uspokojí. Nejsem příznivcem politicko - společenského vidění světa, podporujícího držení zbraně velkým množstvím lidí. Držení by nemělo být zakotveno v Ústavě, případná žádost o vlastnictví zbraně by měla být projednávána maximálně zodpovědně, téměř hlavní slovo by měl mít i lékař psycholog. I tak se neubráníme případům viz Uherský Brod. EU by nám do tohoto procesu měla zasahovat minimálně nebo vůbec. Jsem kategoricky proti, aby bezpečnost státu brali do rukou občané, je to věc příslušných, nejen ozbrojených, složek státu. Více mne v této věci nenapadá. S pozdravem, S. Pochman

Teplík Jan

Valjentová Eva Ing.

Zickler Josef