LEX logo

Krátké zprávy

1. červen 2024

Vážená střelecká i nestřelecká veřejnosti,

jak již bývá zvykem i v rámci letošních voleb do Evropského parlamentu jsme kandidující subjekty oslovili s dotazy, které se týkají legálního civilního držení zbraní a střeliva. Níže si můžete přečíst, jak se s tím jednotlivé subjekty popasovaly. Odpovědi jsou seřazeny dle vylosovaných čísel. Později došlé odpovědi budou uvedeny na konci článku.

číst dále...
22. leden 2024

Vážení členové a příznivci,

rádi bychom vás všechny touto cestou požádali o vyslovení podpory níže uvedené petici. Je to právě měsíc a den od lidské tragédie, která nás všechny hluboce zasáhla. S oběťmi i pozůstalými upřímně soucítíme, zároveň však musíme vyslovit důrazný nesouhlas se způsobem, jakým se mnohá média i osobnosti snaží zneužít této tragické události.

 

číst dále...
20. leden 2024

V týdnech po tragickém útoku na FF UK se stále živě diskutují otázky spojené především s podmínkami držení zbraní v České republice. Očekávatelně zaznívají nápady, jak je potřeba tyto podmínky zpřísnit. Oslovili jsme viceprezidenta LEX Jakuba Smetánku a požádali ho o jeho pohled na tuto problematiku.

číst dále...
16. leden 2024

V poslední době se v médiích často skloňují pojmy „útočná puška“, „útočná zbraň“. Jsou to výrazně agresivně znějící nálepky budící hrůzu a jitřící emoce společnosti, již tak dosti napjaté po nedávné tragické události. Jak tento pojem vlastně vznikl? Kde má svůj původ? Jaké má zakotvení v české legislativě či technické normě?

číst dále...

Nepřítelem je kdokoliv, kdo tě chce zabít, nezáleží na tom, na které je straně.

Joseph Heller

Monitoring médií

  • 09.06.2024 Kterou registrovat?
  • 09.06.2024 Výcvik studentů, místo rámů zpráva na mobil. UK zavádí opatření proti střelbě
  • 12.05.2024 Rozhovor s Jakubem Smetánkou k hlášení podezřelých nákupů zbraní
  • 01.05.2024 Novela zákona o zbraních
  • 01.05.2024 Hlášení podezřelých nákupů zbraní
Přístupné pouze členům LEX
[službu poskytuje Anopress IT, a.s.]

Střelecký slovník

Vzdálenost od bodu výstřelu k bodu doletu