LEX logo
20. leden 2024

V týdnech po tragickém útoku na FF UK se stále živě diskutují otázky spojené především s podmínkami držení zbraní v České republice. Očekávatelně zaznívají nápady, jak je potřeba tyto podmínky zpřísnit. Oslovili jsme viceprezidenta LEX Jakuba Smetánku a požádali ho o jeho pohled na tuto problematiku.

číst dále...
21. prosinec 2023

Tak jako všechny i nás zasáhla tragická zpráva o útoku zlého a nenávistného pachatele na nevinné občany. V tuto chvíli nelze než vyjádřit upřímnou soustrast všem rodinám a kamarádům obětí. Zároveň žádáme orgány činné v trestním řízení k co nejpreciznějšímu objasnění případu.

číst dále...
30. říjen 2023

Spolek LEX už 25 let chrání práva legálních držitelů zbraní v České republice. Proto jsme pro Vás v rámci tohoto výročí přichystali další střeleckou akci. Tentokrát v Hradci Králové ve spolupráci se střelnicí Guncentrum a pobočným spolkem LEX Východní Čechy.

číst dále...
11. říjen 2023

Reakce na útoky spolku Liga Libe z.s. na facebookové skupině Střelectví II.

číst dále...
28. září 2023

Vážení přátelé,

letos slaví náš spolek 25 let své existence. Za tu dobu jsme dokázali hodně. Ubránili jsme právo vlastnit, držet a nosit zbraně pro řádného běžného občana jak doma, tak i proti EU, podíleli jsme se na vzniku smysluplné legislativy, ukázali úředníkům v Bruselu, že nejsme kolonie ani sbor kývacích hlav, založili sportovní disciplínu LOS, která se asi nejvíc blíží praktickému použití zbraně ve stresové situaci, pobratřili (a posestřili) s mnoha zahraničními organizacemi podobného zaměření, etablovali se ve světové střelecké asociaci WFSA.

číst dále...
31. srpen 2023

(Aktualizován obsah článku!)

Pro zobrazení musíte být přihlášeni.

staňte se členy LEX se a přečtěte si více...
6. červen 2023

Spolek LEX už 25 let chrání práva legálních držitelů zbraní v České republice. Proto pro Vás LEX ve spolupráci se střelnicí Don Shot a pobočným spolkem LEX Jižní Morava přichystali k tomuto výročí rodinnou střeleckou akci v Brně.

číst dále...
23. květen 2023

Vážení čtenáři, vážení členové,

Dovolujeme si Vás upozornit na zajímavou skutečnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo výběrové řízení na pozici předsedy/předsedkyně Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

číst dále...