Poměr vražd mezi Brity a Ne-brity ve Velké Británii

Tato (zjevně politicky nekorektní – jako bych už slyšel ten řev :-) ) analýza uveřejněná na serveru Eurabia.cz se zabývá poměrem vražd spáchaných ve Velké Británii přistěhovalci a rodilými Brity. Možná budete čekat nějaké rasistické výkřiky nebo něco o nadřazenosti ras, ale studie je až neuvěřitelně střízlivá.

Podporovatelé mutlikulti nás jistě obviní z nějakého orwellovského hate-crime, ale data zde uvedená za ten risk stojí. Kromě toho se u nás různí pacifisté již mnohokrát přesvědčili, že politická korektnost je pro nás španělská vesnice :-)

Názor si udělejte sami.

Smrtící lež pacifismu

O tom, proč je zrovna v USA tak vysoká úroveň násilné kriminality, se diskutuje již dlouho. Často bývá jako příčina uváděna snadná dostupnost zbraní. Autor tohoto článku předkládá jiný pohled, který, dle mého skromného názoru, má také něco do sebe.

Vyšla nová publikace pro uchazeče o zbrojní průkaz

Pánové Malánik a Jankových vydali novou knihu testových otázek ke zkoušce odborné způsobilosti na zbrojní průkaz.

ŠVÝCARSKO: Parlament přitvrdil v diskusi o zbraních

Švýcarský Senát schválil novelu zákona o zbraních, která zakazuje nošení nebezpečných předmětů a anonymní nákup zbraní po internetu.

Komora, která reprezentuje švýcarské kantony, následovala příkladu Sněmovny Reprezentantů. Zákaz držení vojenských zbraní doma byl zamítnut.

ANGLIE: Střední třída se vyzbrojuje

Policejní stanice na venkově se zavírají, jedinou odpovědí obyvatel jsou přípravy na sebeobranu.

Na Filipínách zabito 9 lidí, zraněno 17 při masakru nožem

Po masakru na Virginia Tech se často ozývaly řeči „mohou za to zbraně, s nožem by to nedokázal.“ Bohužel se ukazuje, že měl pravdu římský filosof Seneca:„Meč nezabíjí, je jen nástrojem v ruce vraha.“

To má být zbraň? TOHLE je zbraň!

KNOXVILLE, Tennessee – Když do obchodu s ojetými auty vstoupil devatenáctiletý mladík a projevil zájem o koupi Fordu Focus, prodavači Gregu „Lumpy“ Lambertovi na něm připadalo něco podivného. Potenciální kupec nesmlouval o cenu, dokonce ani nechtěl vozidlu nahlédnout pod kapotu.

Je pravdou, že i Kane Stackhouse si mohl při vybírání objektu k přepadení povšimnout jistých varovných příznaků. Pistole u pasu prodavače, baseballová čepice s nápisem „Můj nejlepší kamarád je NRA“ a veliká cedule hlásající „KE KAŽDÉMU AUTU PUŠKA ZDARMA“ na průčelí obchodu by mnohým lidem jistě leccos napověděla.

Zbraně pod kontrolu?

Jak jsme zde již upozorňovali, ve vestibulu metra Florenc proběhla v minulých dvou týdnech výstava s názvem Zbraně pod kontrolu!
Někteří z vás si také všimli, že se časem u plakátů objevily nálepky s nesouhlasnými názory, které, ač nebyly vulgární ani útočné, byly natolik politicky nekorektní, že byly brzy odstraněny. Inu, právo na svobodu projevu je sice také lidským právem, která se Amnesty International zavázala hájit, ale AI zřejmě rozlišuje práva na lidská a lidštější.

Staň se pražským strážníkem

Asi vám neunikl případ z pražského sídliště Prosek, kdy násilník zbil dva strážníky, jednomu sebral pistoli se kterou posléze ohrožoval okolí. Byl zneškodněl až přivolanou hlídkou PČR.

Jeden anonymní čtenář nám k tomu poslal obrázek.

Američtí zákonodárci se pokouší zpřísnit podmínky pro držení zbraní

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona zpřísňujícího podmínky pro držení střelných zbraní. Pokud nová pravidla přijme i Senát a podepíše prezident, neměly by se střelné zbraně dostat legálně do rukou duševně nemocných lidí.